Estonian Manors
 Gutshöfe Estlands
 Viron Kartanot
Eesti moisaportaal
Läheme mõisareisile!
  Avalehele

  Sisukaart


  Teenused

  Üldist

  Muuseumid

  Mõisareisid


Võib-olla soovite tutvuda Eesti mõisatega mitte omal käel, vaid kellegi teadjama eestvedamisel?

Teiepoolse seltskonna olemasolul ja soovil võime koos teha koos väikese mõisareisi. Püüan vastu tulla Teie konkreetsetele soovidele nii marsruudi, reisi pikkuse kui ka täpsema temaatika osas. Võin Teile näidata näiteks mingi piirkonna mõisaid – pühenduda mingile kindlale maakonnale või kihelkondadele. Või võtta ette kindla stiili, näiteks klassitsismi või baroki. Või näidata Teile hoopis suursugusemaid keskaegseid linnuseid ja kirikuid, vajadusel sekka ka mõnd muinasaegset maalinna, sest mõisad kirikud ja linnused on kõik läbi ajaloo omavahel seotud.

Võimalik on ka mõisareis Tallinnast Haapsallu, Pärnusse, Tartusse või mujale mööda ajaloolisi maanteid ning lisaks mõisatele ka kõige muu huvipakkuva tutvustamine, mis tee äärde jääb. Kaasaegsed maanteed on ju sageli huvitavamatest ja ilusamatest paikadest eemale õgvendatud, mistõttu me paljudesse kohtadesse lihtsalt ei satu. Ka kõik muud variandid on mõeldavad - kodumaa ajalugu on põnevaid fakte täis ning pea iga paik võib neist kõneleda.

Koostöös ehk vastavalt Teie soovidele lahendame vast ka reisi korraldusliku poole – kust saame sobiva transpordivahendi, kus teeme söögipeatusi, kus oleme mitmepäevase reisi korral ööd jne. Seega ei paku ma Teile valmis reise, kuna neid on võimalik teha väga palju erinevaid vastavalt Teie konkreetsetele soovidele!

Loomulikult ei asu me teele ilma plaanita, vaid Teiepoolseid soove arvestades teeme siiski kindla kava, omades mõisate-alast ja muud ajaloolist teadmist tagataskus. Mõisaportaalis on sellest teabest üleval ainult pisku; reisil saaksin ma Teile rääkida/näidata aga väga palju enamat. Usun, et selliselt korraldatud mõisatuur jääb Teile positiivse elamusena kauaks meelde!

Nii et ärge kõhelge – võtke minuga ühendust ning võib-olla teeme ühe meeldiva ringkäigu mööda ajaloolist Eestit! Üks asi on lugeda raamatust või veebilehelt, teine asi aga kogeda sama asja kohapeal! Võite vaadata ka meenutusi ühe huvitava ja omapärase seltskonnaga 2000. aastal tehtud kahepäevasest mõisatuurist.


Kodumaa kuulsusrikast minevikku austades,

Valdo Praust

Eesti mõisaportaali autor

käinud viimase kümnendi jooksul läbi kogu Eesti mõisapärandi ning kirjutanud mitu mõisateemalist raamatut

      Sa oled

       külastaja!
Portaalis olevate materjalide omavoliline kopeerimine on keelatud
Copyright 1999-2015 © Valdo Praust & MTÜ Alt-Livland. Loe kasutustingimusi
mois@mois.ee