Estonian Manors
 Gutshöfe Estlands
 Viron Kartanot
Eesti moisaportaal
Toetage Eesti mõisaportaali!
  Avalehele

  Sisukaart

Mul on pika ja sihikindla tegevuse tulemusena õnnestunud viimase kümne aasta jooksul läbi käia kogu Eesti mõisapärand. Selle tulemusena on saanud dokumenteerida valdav osa (üle 700) Eesti mõisatest nii sõnas kui pildis ning teha see teave Eesti mõisaportaali abil vaadatavaks kogu maailmas.

Kuna mõisapärand on aga sedavõrd mahukas, on selle põhjalik läbikäimine ja eriti just jäädvustamine/dokumenteerimine olnud kolossaalne töö. Seepärast on nii paljutki veel tegemata, näiteks nii mitmessegi mõisa tuleb ikka ja jälle tagasi minna. Samuti tahaks tellida osa asju väljast (kaardimaterjal jms), milleks minu isiklikud finantsvõimalused praegu suutelised ei ole.

Ka portaal on jäänud senini suhteliselt tagasihoidlikuks, kuna üle 95% selle tegevustest on põhinenud minu isiklikel finantsressurssidel, mis on sageli küllaltki piiratud. Portaali haldamiseks ning muudeks mõisatega seotud kultuuripärandi tutvustustegevusteks sai 2004. aastal asutatud küll MTÜ Alt-Livland, kuid pelk mittetulundusühingu olemasolu fakt ei aita veel portaalil areneda.

Äkki suudate ja soovite Teiegi toetada mõisaportaali tegemisi? Sel juhul võtke ühendust minuga kui portaali autori ning MTÜ Alt-Livland juhatajaga meiliaadressil mois@mois.ee. Portaali toetajana on Teil võimalus panna oma toote või teenuse reklaambanner teatud ajaks portaali parempoolsele tulbale välja. Iga päev vaatab nii portaali kui ka Teie võimalikku reklaambannerit ligikaudu 300-500 inimest.

Senini on mõisaportaali tegemisi toetanud ja/või koostööpartneriks olnud:

Suur tänu neile kultuuripärandi tutvustamisele kaasaaitamisel!


Kodumaa kuulsusrikast minevikku austades,

Valdo Praust

MTÜ Alt-Livland
Eesti mõisaportaali autor
külastanud, jäädvustanud ja dokumenteerinud kogu Eesti mõisapärandi

      Sa oled

       külastaja!
Portaalis olevate materjalide omavoliline kopeerimine on keelatud
Copyright 1999-2015 © Valdo Praust & MTÜ Alt-Livland. Loe kasutustingimusi
mois@mois.ee